Dom Góreckich – miejsce z kazimierską duszą
Góreccy są jednym z najstarszych rodów kazimierskich, mieszkających tu od pokoleń. Zatem w swoim domu proponują stylową zabudowę, domowe warunki pobytu oraz kameralną i przyjazną atmosferę, co pozwala w pełni odczuć klimat Kazimierza Dolnego.

Nasza rodzina mieszka w Kazimierzu co najmniej od XVIII wieku. W roku 1795 w kazimierskiej Farze został ochrzczony nasz protoplasta Franciszek Górecki. Jego potomkowie – syn Mikołaj (1832-1921), wnuk Wacław (1868-1945), prawnuk Bolesław (1893-1962) zapuszczali coraz silniej korzenie w to piękne miasteczko – tu żenili się, tu rodziły się ich dzieci, tu pracowali a rytm ich życia – jak to dawniej bywało, wyznaczały pory roku i Wisła. Przez już blisko trzy stulecia kolejne pokolenia budują historię rodziny w Kazimierzu.

Około połowy XIX wieku rodzina wzniosła drewniany, czteroizbowy dom przy ulicy Krakowskiej 23 i od tamtej pory Góreccy są związani z tym właśnie miejscem. Do chwili obecnej mieszkamy w tym samym domu (z małymi udogodnieniami 🙂 ), który postawili ponad 150 lat temu nasi przodkowie.

Rodzina przetrwała wojny i dziejowe zawieruchy a dom przy Krakowskiej 23 witał kolejne pokolenia. Po wojnie mieszkali tu nasz dziadek Kazimierz (syn Bolesława i Marianny zd. Karkosińskiej) wraz z żoną Henryką i dziećmi Piotrem i Andrzejem.

Obecnie przy Krakowskiej 23 mieszkają i prowadzą to miejsce Andrzej i Grażyna oraz ich dzieci Paweł i Anna Maria.

W roku 1994 w sąsiedztwie starego drewnianego budynku Grażyna i Andrzej podjęli budowę nowego domu, który stał się domem naszych gości. W formie budynek nawiązuje do wcześniej istniejących tu zabudowań. Już na Wielkanoc 1997 roku jego progi przekroczyli pierwsi nasi goście.

Od 2003 roku jesteśmy również właścicielami pięknego miejsca przy ul. Kwaskowa Góra 19, pełnego zieleni i słońca, gdzie również od kilku lat budujemy ciąg dalszy kazimierskiej historii naszej rodziny.

Będzie nam niezwykle miło gościć Państwa u siebie 😉 Zachęcamy do zapoznania się poniżej ze zdjęciami z naszego rodzinnego albumu. A jeśli chcecie Państwo zobaczyć nas jak wyglądamy dziś i posłuchać kazimierskich opowieści, zapraszamy do odwiedzin 🙂 Będzie nam niezwykle miło Państwa poznać 🙂